GP Plzeň


Jedním z mezinárodních závodů pořádaných Českým střeleckým svazem je lednové GP Plzně, kam se sjíždějí střelci z celé Evropy (dalo by se říct i světa 🙂 ). K českým reprezentantům se letos připojili Káťa Michálková, Šárka Jandová a samozřejmě Petr Nymburský.

V pátečním závodě se Petru Nymburskému nedařilo asi úplně podle představ, i přes to obsadil výsledkem 616.9 bodu v kategorii mužů sedmnácté místo. Mezi juniorkami se dařilo Kátě Michálkové, která výsledkem 406,8 dosáhla na devatenácté místo. Šárce Jandové stačil výsledek 403,8 až na dvacáté páté.

V sobotu si spravil chuť Petr, který jako jediný svým osobním rekordem 624,5 mohl v osmičlenném finále konkurovat sedmi Rusům. Byli jsme napnutí jako kšandy, ale vedl si výborně. Po dvou rozstřelových ranách (zas tak často se nestává, aby při rozstřelu oba trefili stejnou ránu 10,6) musel finále opustit na šestém místě, polepšil si tak oproti základu o jedno místo. Odpoledne se silnou konkurencí bojovaly holky a výsledky 403,9 403,1 jim stačily na 25. a 26. místo.

http://petrnymbursky.rajce.idnes.cz/GP_Plzen_2016/

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *