Medailové loučení


Říká se, že všechno musí jednou skončit, a to proto, aby něco nového mohlo začít. U nás to loučení ale vůbec není smutné, ba naopak. Takže kdo končí nebo kdo odchází a co se u nás děje?

Kdo sledujete dění v našem klubu, tak asi víte, že máme, kromě jiného, skvělý tým juniorek – Šárku Jandovou, Vlaďku Jirákovou a Katku Michálkovou. Jména píšu podle abecedy, protože každá z nich je v něčem ze střeleckých disciplín výjimečná. Když se jim to na závodech sejde, většinou společně vezou domů placku. Už mají celou sadu – zlato, stříbro i bronz. Tento tým nám ale od další sezóny končí. Šárka s Vlaďkou se v dalším roce budou muset více věnovat studiu a Katka pro změnu z našeho klubu odchází. Ne, žádný problém není, naopak! Dostala nabídku přestoupit do Dukly Plzeň, stejně jako před pěti lety  Petr Nymburský. Pro její výkonnostní růst by to mělo být lepší a může jít v Petrových stopách. Ve své podstatě se toho moc nezmění, protože se rozhodla trénovat s námi – neměnit ani prostory ani trenéra. Samozřejmě jisté výhody z Dukly mít bude – výbavu, střelivo i víc soustředění s reprezentací. A tím zase vytvoří lepší podmínky pro celý náš klub.

A jaké bylo loučení na střelnici? Přestup byl ujednán před posledním závodem – Mistrovstvím ČR v září, ( možná trošku netakticky). Samozřejmě jsem holkám přál medailový závěr. V sobotu střílely polohový závod 20 ran vkleče, 20 vleže a 20 vstoje. Katka byla po dvou disciplínách druhá, ale na začátku stojáku udělala pár chybiček a tím si zavřela dveře do boje o medaili. Vlaďka, ta se protrápila celým závodem. Ať dělala, co mohla, nemohla se trefit! Asi si ho bude pamatovat dlouho. Šárka zase střílela lehce nad průměrem, ale měla štěstí, vyšly jí všechny disciplíny, takže nakonec zůstala pouhý bod za hranicí finálové osmičky. No a tým celkem – brambora o pár bodů. A to bylo velké zklamání. Tentokrát jsem věřil, že to holky trefí, protože fakt byly ve formě všechny.

V neděli se pak střílel závod 60 ran vleže. Říkal jsem, že jsou „v laufu“, ale byl to jejich poslední společný závod na Mistrovství republiky a ten nepovedený včerejšek ještě bolel. Vlaďka po prvních deseti ranách byla druhá, Katka byla taky vysoko, ale pro změnu Šárce se nedařilo. Nakonec se to zlomilo a dotáhla se k holkám. Celkové výsledky ode všech nebyly špatné, ale asi to bude málo. Čekal jsem, až rozhodčí dopočítají výsledky družstev. A ono to klaplo!!! Máme bronzovou!!! Tak to bylo fakt o fous. Někdo to tak prostě chtěl, aby to dopadlo až v tomhle posledním závodě.

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na ostatní. Petr Zíka ve svém prvním polohovém závodě obsadil úžasné 9. místo. Dominika Jandová měla trošku starosti uprostřed závodu, ale nakonec z toho vybruslila rozumným závěrem. A naši nováčci se nenechali vůbec zahanbit. Katka Hodinová začala závod tak skvěle, že jsem se až lekl, že chce snad vyhrát!!! Střelila si osobní rekord a mezi 80-ti soupeřkami brala 24. místo. Kája Janů to zase měla jako na houpačce. Chvilku líp, chvilku hůř. A Pája Nymburská? Prvních třicet ran byla jako na jehlách. A v hlavě tma! Pro mě na ručník. Pak se uklidnila a závěr byl ohromující. Z posledních patnácti ran jen jediná devítka!!! Podobně na tom byl i Matěj Lemberk. A tým našich „prcků“ ( Kája, Pája a Kačka) celkem pěkně vyprášil Pražáky, Ostraváky i Kolíňáky. Desáté místo ze šestnácti družstev si zaslouží pochvalu. Hlavně když si uvědomíme, že je jim – dámy prominou, teprve 12 a závodily v kategorii dorostu do 18-ti let!!!

Bilancování.

Na závěr sezóny bych se rád pozastavil u toho, co jsme všechno v letošním roce dokázali. Vždycky píšu, jak se dařilo, nebo nedařilo na jednotlivých závodech. Nyní pro představu udělám součet za celou sezónu a tentokrát do výpočtu zařadím i výsledky Petra, který sice střílí za Duklu Plzeň, ale stejně je stále doma tady s námi a prostě sem patří.

Každý ze střelců projel přibližně 30 závodů – některé jsou i třídenní.

Každý ze střelců má za sebou minimálně 3 týdenní soustředění a více než 170 hodin tréninkové střelby. K tomu další hodiny rehabilitace a domácího tréninku.

A výsledek:

  • místo na ME v Baku malorážka Petr Nymburský
  • místo na Světovém poháru v Mnichově malorážka Petr Nymburský
  • Dva Tituly Mistr ČR a tři medaile z Mistrovství ČR Petr Nymburský
  • Titul Mistr ČR vzduchovka Pavlína Nymburská
  • Druhé místo Mistrovství ČR VzPu družstva – Hodinová, Janů, Nymburská
  • Třetí místo Mistrovství ČR VzPu juniorky –Jandová, Jiráková, Michálková
  • Třetí místo Mistrovství ČR malorážka juniorky – Jandová, Jiráková, Michálková.
  • A ještě jeden úspěch! Všechny tři naše holky jsou v konečném žebříčku juniorské reprezentace do 15. místa  z celkového počtu 72 juniorek celé ČR.  Katka Michálková je dokonce na 6. místě, tedy těsně pod reprezentací „A“.

Jak je vidět, letošní sezóna byla pro nás abnormálně bohatá. A právě proto jsem se rozhodl, že by bylo vhodné za všechny úspěchy a práci požádat o mimořádnou odměnu pro náš klub. Na jednání zastupitelstva naši žádost projednali a schválili ve výši 50 tis. Kč. Chtěl bych tedy touto cestou ještě jednou poděkovat, že nás zastupitelé podpořili. Samozřejmě, že to není jediný příspěvek, který dostáváme. Poděkování za několikaletou finanční podporu patří i Lesům ČR, s.p. a všem těm, kteří nám jakkoliv pomáhají. Myslím, že i v další sezóně budeme konkurovat velkým klubům, jako jsou Plzeň, Ostrava, Praha a další. Mimo to již teď má Katka Michálková připravený výjezd do Chorvatska na týdenní mezinárodní závody. Zároveň se připravují Petr Zíka, Šárka, Vlaďka a samozřejmě i Katka, na Závody olympijských nadějí do Nitry, kde střílí nejlepší mladí střelci ze střední a východní Evropy. Takže nám i nadále fanděte a my se pokusíme zase odněkud ze světa přivézt nějakou tu placku.

Přeji opět všem pevnou ruku a jasné oko.

Nymburský

Foto 1: Medailové trio – zleva- Katka Michálková, Šárka Jandová a Vlaďka Jiráková

Foto 2: Tým střelců na MČR

Zleva vzadu: Petr Zíka, Katka Michálková, Šárka Jandová, Petr Nymburský, Vlaďka Jiráková

Zleva vpředu: Matěj Lemberk, Katka Hodinová, Pája Nymburská, Kája Janů a Domča Jandová.

Foto 3: Kateřina Michálková

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *